Sofy i fotele

Oferujemy komplety wypoczynkowe do nowoczesnego salonu i eleganckich wnętrz – sofy, wypoczynki skórzane i tapicerowane tkaniną.

Oferujemy nowoczesne meble wypoczynkowe w różnych konfiguracjach (sofa, narożnik, fotel, pufa), z różną ilością siedzisk, z różnym rodzajem obicia (skóra, tkanina), elementami ozdobnymi (np. nóżki), z bokami lub bez, z otomaną, ze spaniem, z funkcją relax, barkiem, oświetleniem.

Jakie elementy kompletu wypoczynkowego można modyfikować?

W firmie TC dopasowujemy się do indywidualnych potrzeb oraz wymagań klienta.

Dlatego przygotowaliśmy rozwiązania, w których Klient może wybierać:

 • wielkości mebla,
 • układ poszczególnych modułów,
 • przeszycia,
 • rodzaj obicia.

Poszczególne opcje można modyfikować w zależności od kompletu wypoczynkowego.

Klient decyduje o ostatecznym wyglądzie zestawu wypoczynkowego poprzez wybór dostępnych opcji i rodzajów wykonania, jak również przeszyć i rodzaju obicia. Oczywiście jeśli są dostępne dla danego modelu mebla.

Przedstawione na stronie zdjęcia są poglądowe, a zamawiający może mieć wpływ na efekt końcowy. Komplety wypoczynkowe można modyfikować w zakresie dostępnych opcji i w ten sposób dostosowywać do indywidualnych preferencji klienta. Pamiętaj! Jeśli tylko chcesz! To jak ostatecznie wygląda komplet wypoczynkowy może zależeć także od Ciebie!

Chcemy abyś wiedział, że nie jesteś ograniczony tym, co przedstawiliśmy Tobie na zdjęciach na naszej stronie internetowej, albo tym co widzisz w salonie meblowym. Masz pewne możliwości modyfikacji swoich mebli. Oczywiście to są gotowe aranżacje wnętrz i propozycje zaaranżowane przez naszych projektantów. Natomiast jeśli chcesz, możesz puścić wodze fantazji i w pewnym stopniu samodzielnie skomponować swój własny zestaw wypoczynkowy, wybrać sofę, wypoczynek, fotele, pufy. Wykonamy stworzone przez Ciebie meble wypoczynkowe i dostarczymy do Twojego domu.

Nasi doradcy pomogą w wyborze konkretnych elementów zestawu, funkcjonalności i dodatków. Poinformują o możliwych modyfikacjach, które możesz wnieść. Ich zadaniem jest przede wszystkim pomóc Ci w wyborach, tak aby Twój komplet wypoczynkowy sprawiał zadowolenie każdego dnia i służył przez lata.

Informacje o komplecie wypoczynkowym

Oferowane przez TC meble wypoczynkowe posiadają broszurę informacyjną, w której można odnaleźć trzy podstawowe informacje na temat danego modelu mebla.

Są nimi:

 • forma mebla – czy dany model jest dostępny zarówno jako sofa jak i narożnik, fotel oraz pufa,
 • dostępne elementy – siedziska indywidualne lub grupowe, siedzisko z pufą, bok, relax, otomana, róg, barek,
 • wielkość zestawu – jakiej wielkości może być dany zestaw wypoczynkowy,
 • dostępne układy narożnika – jakie są dostępne układy, jeśli model sofy jest dostępny także jako narożnik.

Forma mebla

W przeważającej większości, oferowane komplety wypoczynkowe, dostępne są jako:

Jeśli dany model występuje tylko jako sofa, łatwo to zidentyfikować, gdyż nie posiada zdjęć narożnika. Trudniej jeśli dany model występuje w każdej formie, gdyż wtedy przeważnie umieszczamy zdjęcia narożnika i tylko w opisie mebla oraz w broszurze informacyjnej zawarta jest informacja, że występuje także jako sofa. Za to z góry przepraszamy, ale nie jesteśmy w stanie przygotować pełnej identyfikacji wizualnej ze względu na dużą dynamikę zmian w ofercie, wynikającą z chęci podążania za najnowszymi trendami w designie mebli wypoczynkowych.

W zależności od modelu dostępne są różne wielkości mebla. Przykładowo sofa (także siedziska w narożniku) może być z 3 lub 2 – siedziskami (3-os., 2-os.). Fotel i pufa może mogą być dostępne w kilku wielkościach.

Dostępne elementy

Komplety wypoczynkowe mogą posiadać poszczególne elementy zestawu skomponowane w indywidualny sposób.

Dostępne elementy:

 • siedzisko(a) bez boków oraz z bokami,
 • siedzisko(a) z pufą,
 • siedzisko(a) z relaksem,
 • siedzisko(a) z barkiem,
 • otomana,
 • róg,

Wielkość zestawu

Zestawy wypoczynkowe dostępne są w różnych wielkościach wynikających z ilości siedzisk oraz wynikających z różnej szerokości siedziska. Jak możecie Państwo zauważyć, na rysunkach w broszurze, pokazany jest narożnik albo sofa, niby taka sama, np. z trzema siedziskami, ale jak przyjrzycie się bliżej, to każdy zestaw ma inny wymiar, gdyż różne są szerokości siedzisk.

Modyfikacje szerokości siedzisk są możliwe w pewnym zakresie. Dlatego jeśli podoba się wam jakiś konkretny komplet wypoczynkowe, a nie pasuje wymiarami do Waszego wnętrza, zachęcam do kontaktu z naszymi doradcami. Może się okazać, że w tym modelu istnieje możliwość zmiany wymiarów siedziska, tak aby pasował do danego wnętrza.

Dostępne układy narożnika

Jeśli dany zestaw wypoczynkowy dostępny jest w formie narożnika, to rozróżniamy dwa podstawowe układy, w jakich może być wykonany – prawy i lewy.

Jak odróżnić narożnik lewostronny od prawostronnego? Najprościej wyobrazić sobie, że mebel przypomina literę L. Jeśli popatrzymy na literę L z góry, to jeśli stopka litery jest po prawej stronie mamy narożnik w układzie prawostronnym, jeśli jest po lewej stronie, mamy narożnik w układzie lewostronnym.

Wbrew pozorom to jeden z najtrudniejszych wyborów, gdyż od tego zależy, czy komplet wypoczynkowy będzie pasował do wnętrza, w którym ma być zainstalowany.

Funkcja spania

W zależności od modelu można wybierać opcje spaniem lub bez. Funkcja spania nie oznacza, że dany komplet wypoczynkowy będzie posiadał pojemnik na pościel. Dostosowując ofertę do wymagań klientów przewidzieliśmy modele, w których dostępna jest tylko funkcja spania, bez pojemnika na pościel, i wtedy może on posiadać dołączoną pufę. Bądź zestaw zawiera spanie oraz pojemnik na pościel i wtedy jest on wykonany w formie otomany, której siedzisko się podnosi i w niej można zmieścić pościel.

Funkcja Relax

W zależności od modelu można wybierać opcje, funkcją Relax – manualny (mechaniczny) bądź sterowany elektrycznie. Zazwyczaj wyposażone są w tę funkcję siedziska skrajne, ale w przypadku sofy możliwe jest wyposażenie wszystkich siedzisk w funkcję relax.

Zagłówki

Zazwyczaj stanowią nieodłączny i niemodyfikowalny element każdego modelu. Stałe, regulowane bądź przesuwane zagłówki są elementem charakterystycznym i nie można go zmieniać. Natomiast jeśli interesuje Cię taki zestaw ale z innym rodzajem zagłówków zapytaj doradcę, czy istnieje model bliźniaczy z innym rodzajem zastosowanych zagłówków. Być może sam go odnajdziesz w ofercie kompletów wypoczynkowych na naszej stronie internetowej.

Nogi

Stanowią ważny element dekoracyjny każdego kompletu wypoczynkowego i decydują o jego charakterze. Oczywiście, chcielibyśmy abyś zdecydował się na nogi, które zaproponowaliśmy dla danego modelu mebla, ale nie stoi nic na przeszkodzie, abyś wybrał nogi samodzielnie.

Jeśli podoba Ci się jakaś sofa, ale chciałbyś w niej zastosować nogi z innego modelu. Często już w opisie kompletu wyszczególnione jest z jakiego innego modelu nogi można zastosować. Jeśli także te Ci się nie podobają, poproś doradcę o pokazanie wzornika nóżek.

Wyposażenie dodatkowe

Prawie wszystkie oferowane komplety wypoczynkowe można wyposażyć w:

 • funkcję relax,
 • system audio,
 • przesuwane oparcia,
 • regulowane zagłówki,
 • podnoszone zagłówki,
 • barek,
 • oświetlenie,
 • czy nawet chłodzone uchwyty na kubek.

Każda dodatkowa funkcjonalność mebla wpływa pozytywnie na komfort wypoczynku. Natomiast zastosowanie każdej z nich powinno być przemyślane i dostosowane do indywidualnych preferencji użytkowników. Bowiem ten sam mebel wykorzystany w nowoczesnym salonie, w pokoju dziennym będzie pełnił odrobinę inną funkcję niż w pokoju gier bądź sali rozrywki w rezydencji.

Podejmij decyzję już teraz

Znajdź najlepszy dla Ciebie nowoczesny komplet wypoczynkowy i skontaktuj się z nami.

Doradzimy konfigurację, zaproponujemy najlepszy rodzaj obicia dla Twoich potrzeb i inne rozwiązania, w które może być wyposażony zestaw mebli wypoczynkowych wybrany przez Ciebie.

Do góry