Tkaniny Costa Blanka z powłoką AQUACLEAN

Kolory

 

 

Daytona

Jak sama nazwa wskazuje Aqua -woda, Clean- czyścić, nie trzeba być poliglotą,

by zrozumieć sens tych słów. Tkaninę Daytona czyści się samą wodą! Bez konieczności użycia środków chemicznych. Do otrzymania pożądanego rezultatu należy delikatnie zdrapać pozostałości np. ketchupu, czekolady itp., następnie zwilżyć plamę bezpośrednio wodą lub przy użyciu mokrej ścierki. Na koniec przyłożyć ściereczkę do plamy i wykonując okrężne ruchy zmyć plamę. Czynność należy powtórzyć tyle razy ile to konieczne.

tkanina

 

Zastosowanie welurowej tkaniny Daytona na meblach wypoczynkowych bądź krzesłach wydłuża ich żywotność. Każdy rodzic wie, że nie łatwo jest utrzymać w czystości małe rączki. Dzieci mają nawyk wycierania się w ubrania czy kanapę. Jeśli przytaknąłeś lub zaśmiałeś się pod nosem czytając te słowa to oznacza, że Daytona jest właśnie dla Ciebie!! Łatwo poradzi sobie z najbardziej wymagającymi plamami po naszych milusińskich.

Kolejnym dylematem jest posiadanie zwierząt domowych. Dzięki tkaninie Daytona nie musisz wybierać pomiędzy swoim czworonożnym ulubieńcem a kanapą z materiału, ponieważ jest on odporny na drapanie, tarcie i rozciąganie. Zaleca się systematyczne odkurzanie tkaniny domowym odkurzaczem z miękką szczotką.

Tkanina ta najkorzystniej będzie prezentować się na średnio twardych

i twardych meblach oraz krzesłach, z racji sztywniejszej podbudowy, to jednak nie zmienia faktu, iż jest bardzo przyjemna i miła w dotyku. Łączy ze sobą piękno i funkcjonalność.

Bardzo istotne jest to, że w produkcji tkaniny Daytona nie używa się związków perfluorowanych (PFC), które są szkodliwe dla zdrowia i ulegają powolnemu rozkładowi. Tkaniny AquaClean są przyjazne środowisku naturalnemu.

Materiał posiada zabezpieczenie SAFE FRONT, które chroni przed roztoczami i bakteriami. To w pełni bezpieczna i ekologiczna metoda. Zabezpiecza tkaninę przed rozmnażaniem się roztoczy kurzu domowego, który jest główną przyczyną alergii. Można więc śmiało stwerdzić, że jest to tkanina hipoalergiczna- przyjazna alergikom.

NAROŻNIK JOY MODUŁOWY Tkanina – 15 % 6.460 zł – TC MEBLE

joy

Mystic

Kolejną tkaniną firmy Costa Blanka jest Mystic. Jej najważniejszą cechą jest plamoodporność- system Aqua Clean (jak wyżej). Jest to materiał niezwykle miękki i przyjemny w dotyku, utkany w delikatny i subtelny sposób. Dzięki nowoczesnemu designowi idealnie nadaje się na krzesła tapicerowane. Bez obaw można spożywać posiłki, każde zabrudzenie łatwo się czyści. Jej niewątpliwą zaletą jest jej wytrzymałość na ścieranie, która wynosi 200 000 cykli- Cykle informują o liczebności potarć materiału, aby zauważyć na jego powierzchni pierwsze zmiany w strukturze tkaniny. Istnieje bardzo duża gama kolorystyczna owej tkaniny, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Jak w poprzedniej tkaninie Mystic jest przyjazna środowisku i alergikom dzięki zabezpieczeniu Safe Front.

kolory

Warto w tym momencie wspomnieć o tkaninie zwanej Carabu, która dominuje pod względem ścieralności, jego liczba wynosi 250 000! Jest przyjemna w dotyku a jej struktura przypomina skórę. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem pod linkiem: Carabu dla wymagających (tcmeble.pl)

Bukla

Bukla to tkanina z charakterystyczną fakturą zwaną potocznie „barankiem”, choć kojarzona jest głównie z odzieżą wierzchnią (płaszcze) idealnie nadaje się również do mebli wypoczynkowych. Gwarantuje świetną cyrkulację powietrza, a także posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Odpowiednikiem klasycznej bukli w naszej ofercie jest tkanina Venice, która jest zabezpieczona powłoką przeciwbakteryjną i przeciwwirusową co czyni ją przyjazną alergikom. Jest wolna od związków perfluorowanych (PFC), które są szkodliwe dla zdrowia i ulegają powolnemu rozkładowi. Posiada system AquaClean czyli czyści się ją samą wodą.

Przykładowy zestw wypoczynkowy:

AURORA – Kanapa na wysokich czarnych nogach z poduchami oparciowymi (tcmeble.pl)

aurora

AquaClean, Eko-Friendly, Safe Front to obcojęzyczne stwierdzenia, które brzmią skomplikowanie jednak ich znaczenie jest proste:

Costa Blanka to producent tkanin łatwo czyszczących, przyjaznych środowisku i alergikom! Czego chcieć więcej?

Komentarze

Nie napisano żadnego komentarza. Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obserwuj TC na: