Orzech Amerykański „estetyczny twardziel”

Stół z orzechu

Orzech Amerykański „estetyczny twardziel”

Orzech Amerykański to rodzaj liściastego drzewa występującego przede wszystkim w południowej części Kanady. Zajmuje zaledwie 1% powierzchni leśnej USA, co czyni go wyjątkowym i unikatowym.

W zależności od miejsca pochodzenia jego intensywność wybarwienia się zmienia. Kolorystyka jest w tonacji brązu, od jasnego po ciemnoczekoladowy z wyrazistym usłojeniem.

20230102_155427

Orzech Amerykański głównie kojarzy się z podłogą, aczkolwiek ostatnio stały się modne stoły oraz meble skrzyniowe wykonane z naturalnego forniru z orzecha amerykańskiego.

Meble wykonane z orzecha amerykańskiego dodają ciepła wnętrzu, można więc swobodnie je łączyć z konstrukcjami metalowymi. Pięknie komponuje się również z elementami lakierowanymi w czerni lub bieli.

20230102_155329

Orzech Amerykański jest drewnem bardzo twardym, sprężystym odpornym na zgniatanie, jak również działanie grzybów. Dzięki tym właściwościom meble z niego wykonane są bardzo trwałe i odporne. Ogromną zaletą tego drewna jest fakt iż meble praktycznie nie pracują, czyli nie zmieniają wymiarów pod wpływem zmiany wilgotności powietrza we wnętrzu.

orzech amerykański komoda

Komentarze

Nie napisano żadnego komentarza. Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obserwuj TC na: