Nowoczesny komplet wypoczynkowy – co powinien posiadać?

Relax3 - skórzany komplet wypoczynkowy 3+1+1, beżowy, Wrocław meble tcmeble.pl

Mebel ze zdjęcia znajdziesz na stronie Komplet wypoczynkowy Relax III

 

Jeśli zdecydujesz się na nowoczesne meble do salonu, to możesz wybierać wśród niezliczonej liczby modeli i wzorów.

Aby dokonać dobrego wyboru podpowiadamy jakie elementy wyposażenia i funkcje powinien posiadać nowoczesny komplet wypoczynkowy.

Pozwoli to wybrać najlepszy mebel dla Twoich potrzeb.

Oczywiście, możesz uznać, że są to zbędne dodatki, ale uwierz nam, duża część zaprezentowanych tutaj rozwiązań znacząco poprawia komfort codziennego użytkowania mebla, który przecież w założeniu ma być miejscem odpoczynku i relaksu np. po ciężkim dniu pracy. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z przedstawionymi tutaj propozycjami.

 

Funkcja spania

Może to być funkcja spania okazjonalnego albo codziennego. Jeśli zależy nam na pojemniku na pościel, to powinniśmy wybrać opcję narożnika, wtedy w części otomany będziemy mogli trzymać poduszki, koc, prześcieradło i kołdrę – to wszystko się tam zmieści. Jak widać na zdjęciach spanie umieszczone jest pod siedziskami. Do jego wysunięci anie potrzeba dużej siły, szybko i łatwo można przygotować spanie dla gości.

Funkcja RELAX

Czym byłby nowoczesny komplet wypoczynkowy bez tej funkcji. Wyposażenie sofy czy narożnika w funkcję relax powoduje, że wypoczynek nabiera zupełnie nowego wymiaru. Dzięki niemu możemy regulować kąt położenia oparcia oraz dodatkowo wysuwać specjalny podnóżek, na którym możemy położyć nogi.
Jeśli mebel posiada budowę modułową opcję relaksu można zamontować we wszystkich, albo tylko w wybranych siedziskach (nowoczesne komplety wypoczynkowe powinny posiadać budowę modułową).
Możemy wybierać pomiędzy opcją relax regulowaną elektrycznie bądź mechanicznie. Polecamy to pierwsze rozwiązanie, wtedy nie trzeba wstawać aby zmienić pozycję siedziska.

Regulowane zagłówki

Bardzo często wybierane rozwiązanie przez użytkowników. Regulacja pochylenia zagłówka w kilku pozycjach daje możliwość podparcia głowy. Jeśli leżymy na narożniku tak, że nogi mamy wyciągnięte na części otomany, to dodatkowo podpierając sobie głowę uzyskujemy bardzo komfortową pozycję do wypoczynku. Nie mówiąc już o tym, że miejsce za rozłożonym zagłówkiem jest idealne do zabawy dla małych dzieci, wiemy to z praktyki.

Podnoszone zagłówki

Dzięki podniesieniu oparcia powiększa się głębokość siedziska. Osoby wysokie lub te, które lubią wypoczywać w półleżącej pozycji na pewno docenią to rozwiązanie.

Przesuwane oparcia

Dzięki przesuwanym oparciom głębokość siedziska jest znacznie większa niż standardowo. Wtedy można wygodnie się położyć lub też ułożyć w pozycji półleżącej. Można to wykorzystać, kiedy podczas oficjalnych spotkań siedzimy zazwyczaj wyprostowani, a w przypadku mniej oficjalnych przyjęć zwiększyć komfort wybierając bardziej wygodną pozycję.

Schowek w boku

Zawsze brakuje specjalnego miejsca na gazety, butelki oraz wszelkie inne przedmioty które niekoniecznie przez cały czas mają leżeć na ławie czy wypoczynku. Dobrym rozwiązaniem jest schowek w boku, który wykorzystuje miejsce, jest pod ręką i mieści duże ilości różnego rodzaju rzeczy.

Barek

Miejsce, w którym możemy przechowywać butelki z napojami. Pojemny schowek wraz z miejscem na kubki dodają meblu uroku, a zarazem czynią go jeszcze bardziej praktycznym. Może być montowany po środku siedziska nowoczesnej sofy albo w rogu narożnika. Znajdują się w nim miejsca na kubki oraz bardzo pojemny otwierany schowek.

Chłodzony cupholder

Idealne, nowoczesne rozwiązanie dla osób lubiących spożywać chłodne napoje podczas wypoczynku na sofie. Uchwyt na kubek z opcją chłodzenia, dzięki czemu w ciepłe dni zawsze mamy przy sobie orzeźwiający napój.

Oświetlenie

Bardzo praktyczny element wyposażenia jeśli zdecydowaliśmy się na opcję z barkiem. Mocowane w tylnej części barku daje światło, które dodatkowo oświetla przestrzeń wokół niego. Dodatkowo, w nocy przy zgaszonych światłach, tworzy klimat sprzyjający dobremu wypoczynkowi. Źródłem światła są energooszczędne nowoczesne diody LED.

System audio

Nowoczesny system audio pozwalający na odtwarzanie muzyki z różnych źródeł. Powinien pozwalać w prosty sposób odtwarzać muzykę z urządzeń wyposażonych w Bluetooth, pliki muzyczne zapisane na karcie SD, Pendrive – poprzez USB, wyjście AUX oraz z telefonu.

 

O ostatecznym poziomie komfortu wypoczynku decydują także inne elementy, których tutaj nie sposób zaprezentować. To one sprawiają, że jedne meble wydają nam się wygodniejsze, a inne nie. Odpowiednie materiały obiciowe, pianki i wyściółki, dobór twardości siedzisk – te wszystkie elementy składają się na ostateczny efekt jakim jest poczucie komfortu. Wiele z nich stanowi tajemnicę producentów, bo stanowią o jakości wyrobów i nie mogą być ujawniane konkurencji.

Zapraszamy, zobacz oferowane przez naszą firmę komplety wypoczynkowe i wybierz odpowiedni dla Ciebie. Każdy z nich posiada w standardzie dodatkowe elementy poprawiające komfort.

Komentarze

Nie napisano żadnego komentarza. Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obserwuj TC na: