Dlaczego spiek kwarcowy doskonale sprawdzi się jako materiał do produkcji mebli?

Stół A4 spiekowy

Aranżacja wnętrza dla wielu osób stanowi niezwykłe wyzwanie, a już zwłaszcza jeżeli urządzaniem zajmujemy się amatorsko. Musimy zwracać uwagę nie tylko na to, czy dane elementy podobają nam się wizualnie, ale powinniśmy też pamiętać o tym, aby wybierać materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne, czy nawet drobne zarysowania. Stąd do produkcji tego rodzaju elementów wysokiej jakości należy używać tylko sprawdzonych surowców. Dlaczego zaleca się wybierać spiek kwarcowy? Czy rzeczywiście jest on odporny na wiele czynników zewnętrznych i doskonale sprawdza się w produkcji mebli?

Dlaczego materiał do produkcji mebli ma znaczenie?

Produkowane meble to zazwyczaj elementy wyposażenia, które mają posłużyć nam przez długi czas. Nie chcemy kupować przedmiotów, które wraz z biegiem czasu znacząco tracą swoje właściwości. Coraz bardziej doceniamy te meble, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Doskonale rozumiemy, że ma to również wpływ na nasze środowisko – lepiej jeżeli nie musimy napędzać machiny konsumpcjonizmu, czyli podejmujemy świadome decyzje konsumenckie.

Wykorzystywanie w produkcji mebli naturalnych materiałów także ma znaczenie. Nie chodzi tylko o aspekty wizualne. Chociaż nie ma wątpliwości, że granitowa posadzka będzie wyglądała lepiej niż plastikowe panele, to jednak przede wszystkim liczyć powinna się jakość. Meble – w miarę możliwości – powinny być odporne na promieniowanie UV (nie mogą tracić koloru), wysokie temperatury (zwłaszcza jeżeli stosowane są w kuchni), Właśnie dlatego tak często wybieramy do naszych wnętrz granit czy marmur. W ostatnim czasie popularny stał się również spiek kwarcowy. Co jest w nim tak wyjątkowego?

Spiek kwarcowy – co warto o nim wiedzieć?

Spiek kwarcowy to alternatywa dla kamienia naturalnego. Używa się go nie tylko do produkcji blatów kuchennych czy łazienkowych. Jego zastosowanie jest znacznie szersze. Mogą być to między innymi kominki, płytki podłogowe, parapety czy inne elementy, które będą przydatne podczas wykańczania wnętrz. Niejeden architekt podpowiada swoim klientom właśnie to rozwiązanie. Duży format pozwala nam na więcej, ponieważ płyty ze spieków kwarcowych mogą osiągać całkiem spore rozmiary. Płyty o grubości dostosowanej do konkretnych potrzeb są odporne na ścieranie oraz wiele innych czynników zewnętrznych. Szeroki wybór kolorystyczny sprawia, że szczególnie popularne stały się blaty ze spieków kwarcowych.

Z czego właściwie powstaje spiek kwarcowy? To wyjątkowe połączenie naturalnych minerałów. Tworzy go zestawienie piasku kwarcowego, iłów łupkowych, skał granitowych, a także barwników. Czy spiek łatwo utrzymać w czystości? Jak najbardziej! Głównie z tego względu, że jest on odporny na działanie silnych detergentów.

Zastosowanie spieków kwarcowych i ich właściwości

Kwarc ma naprawdę szerokie zastosowanie w produkcji różnorakich produktów. Wspominany spiek kwarcowy stosuje się w ostatnim czasie szczególnie w budownictwie. Wystarczy wyobrazić sobie, jak trwała będzie elewacja z takiego materiału. Płytka podłogowa również będzie odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, a rozmiar wielkoformatowy pozwala na ciekawe aranżowanie przestrzeni. Na uwagę zasługuje też faktura i sposób wykończenia. W dużej mierze będzie on zależny od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Blaty kuchenne i łazienkowe ze spieku kwarcowego

Zaletą spieków kwarcowych jest to, że możemy wykorzystać je w przeróżny sposób – także przy produkcji mebli. Projektanci coraz częściej zachęcają, aby dawne kamienne blaty kuchenne zamienić właśnie na ten ponadczasowy materiał w nowym wydaniu. Wykończenie wnętrza na pewno nie jest łatwe, ale jeżeli wybieramy surowce odporne na zarysowania, możemy mieć pewność, że przynajmniej posłużą nam przez wiele lat. Konglomeraty kwarcowe z roku na rok zyskują coraz to większą rzeszę fanów. Sam montaż spieków oczywiście powinniśmy zostawić profesjonalistom, aby mieć pewność, że nie zostanie tutaj popełniony żaden błąd.

Blaty do kuchni czy łazienki wykonane z kwarcu będą odporne na detergenty. Dlatego też ich pielęgnacja nie powinna przysparzać nam problemów. Format będzie dostosowany do naszych potrzeb. Chociaż metr kwadratowy spieku kwarcowego może być dość kosztowny, to jednak jest to idealna inwestycja. Odporne na działanie czynników zewnętrznych płyty posłużą nam przecież przez wiele lat. Dodatkowo powstają z naturalnych materiałów.

Blat ze spieku to jedno, ale może on posłużyć także do produkcji frontu. Spieki kwarcowe idealnie sprawdzą się również jako jeden z elementów stołów do kuchni, jadalni czy stolików kawowych. Możliwości jest naprawdę wiele. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu. Udowadniamy, że wykorzystanie spieków kwarcowych do produkcji mebli to idealne rozwiązanie.

Komentarze

Nie napisano żadnego komentarza. Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obserwuj TC na: