Stół z orzechu

Orzech Amerykański „estetyczny twardziel”

Zapytaj o produkt

Opis i wymiary mebla

OPIS I WYMIARY

Pobierz broszurę mebla z wymiarami i informacją o możliwych kombinacjach i wersjach mebla.

Zobacz wymiary

KOLORYSTYKA I OBICIA

Mebel może być wykonany w dowolnej gamie kolorystycznej i dowolnie wybranym materiale obiciowym.

Zobacz kolorystykę i obicia

Orzech Amerykański „estetyczny twardziel”

Orzech Amerykański to rodzaj liściastego drzewa występującego przede wszystkim w południowej części Kanady. Zajmuje zaledwie 1% powierzchni leśnej USA, co czyni go wyjątkowym i unikatowym.

W zależności od miejsca pochodzenia jego intensywność wybarwienia się zmienia. Kolorystyka jest w tonacji brązu, od jasnego po ciemnoczekoladowy z wyrazistym usłojeniem.

20230102_155427

Orzech Amerykański głównie kojarzy się z podłogą, aczkolwiek ostatnio stały się modne stoły oraz meble skrzyniowe wykonane z naturalnego forniru z orzecha amerykańskiego.

Meble wykonane z orzecha amerykańskiego dodają ciepła wnętrzu, można więc swobodnie je łączyć z konstrukcjami metalowymi. Pięknie komponuje się również z elementami lakierowanymi w czerni lub bieli.

20230102_155329

Orzech Amerykański jest drewnem bardzo twardym, sprężystym odpornym na zgniatanie, jak również działanie grzybów. Dzięki tym właściwościom meble z niego wykonane są bardzo trwałe i odporne. Ogromną zaletą tego drewna jest fakt iż meble praktycznie nie pracują, czyli nie zmieniają wymiarów pod wpływem zmiany wilgotności powietrza we wnętrzu.

orzech amerykański komoda